Trollide mäng orienteerumise õpetamiseks

3.00 

Tegemist on liikumismänguga, mis on sobilik I kooliastme õpilastele kaardi järgi liikumise õpetamiseks maastikul. Mängu mängimiseks on vaja nummerdatud torbikuid või ämbri kaasi. Pikemas kirjelduses on kirjeldatud mängu ennast. Failist leiad kaardid mängu mängimiseks, mille saad välja printida ja lamineerida. Lisaks on olemas ka numbrid, mida on võimalik torbikutele kleebitavate takjapaeltega kinnitada. Prindi failid A3 suuruses.

Õpetaja: Karin Vassil
Kategooria: Õppeastmed: , ,

Mänguväljak on jagatud kolmeks alaks (nii nagu kaardil näidatud). Keskmine ala on trollidest kullide ala. Ühes väljaku otsas asuvad paarisarvulised numbrid ja teises otsas paaritud numbrid. Nii nagu kaardil näidatud.

Ōpetaja määrab vastavalt mänguväljaku suurusele 2-3 trolli, kelle ülesandeks on kaardiga jooksjate tabamine. Vabade mängijate ülesanne on liikuda kaardi abil punktist-punkti numbrite kasvavas järjekorras nii, et troll teda vahepeal ei tabaks. Kes esimesena suudab raja läbida on võitnud. Mäng käib aususe peale.

Kui troll puudutab vaba mängijat siis muutub too trolliks ja troll vabaks mängijaks, kes alustab alati kontrollpunktide korjamist numbrist 1.

Nb! Selleks, et raja läbinud mängijad ei seisaks niisama võib kehtestada järgneva reegli: raja läbimine annab ühe punkti. Võitnud on see, kes teatud aja jooksul kogub kõige rohkem punkte.

Hinnangud puuduvad.