KKK

Mis on TIFE?

TIFE on veebiplatvorm, kus õpetajad saavad jagada, müüa ja osta erinevaid digitaalseid materjale.

Kuidas TIFE lehel osta?
  1. Registreeri ennast kasutajaks täites kõik nõutud väljad.
  2. Vali pealehelt või “Õppevara” alt välja tooted, mida soovid osta, lisades need ostukorvi. Soovi korral võid kasutada filtreid, et soovitud materjal kiiremini üles leida. Vali sobiv õppeaste, õppeaine ja hinnavahemik.
  3. Ostu sooritamiseks täida nõutud väljad ja esita tellimus.
  4. Vali pank, mille kaudu soovid maksta ning kinnita tellimus.
  5. Allalaaditavad materjalid tulevad automaatselt sisestatud e-posti aadressile.

Pärast ostu tegemist leiad materjalid ka oma konto “Allalaadimised” jaotisest. Kuna tegemist on digitaalsete materjalidega, pääsed neile ligi iga seadmega ja igal ajal nii palju kordi, kui soovid.

    Kuidas TIFE lehel müüa?
    1. Registreeri ennast kasutajaks täites kõik nõutud väljad.
    2. Kliki “Minu konto” alt nupule “Loo õppepood”. Poele võid nime ise mõelda.
    3. Täida nõutud väljad ning saada taotlus.
    4. Konto kinnitamise korral tuleb Sulle e-posti aadressile vastavasisuline teade.
    5. Materjalide lisamiseks vali “Õpetaja töölaualt” “Tooted” ning seejärel lisa uus toode.
    6. Täida kõik nõutud väljad. Lisa tootele pealkiri, määra hind, õppeaine ning klass. Klassi sisestamiseks tuleb otsingukasti kirjutada näiteks 1. klass, lasteaed vms. Seejärel kirjuta 1-2 lausega tootekirjeldus. See ilmub tootepildi kõrvale. Lisaks lühikirjeldusele võid kirjutada toote kohta ka pikema kirjelduse. See ilmub tootepildi alla. Seejärel lisa tootekood ning materjali fail. Sobiva tootekoodi võid ise valida.
    7. Ja ongi valmis! 🙂 Kui toode on kinnitatud, tuleb Sulle vastavasisuline e-kiri.
    8. Kõiki tooteid, tellimusi, saldot jms näed “Õpetaja töölaual”.
    9. Kui sa oled oma tooteid juba vähemalt 15 euro väärtuses müünud, võid saata taotluse väljamakseks. Väljamakseid tehakse kord kuus. Pangakonto seadistamiseks vajuta nupule “Makseviisid” ja lisa vajalikud andmed.
    Kui palju maksab, et TIFE lehel müüa?

    TIFE veebilehel puudub kindel kuutasu. Tasuda tuleb vaid müügi pealt. Platvormitasu 20% arvestatakse maha automaatselt iga müügi pealt. Väljamakseid tehakse kord kuus ning minimaalne summa on 15 eurot.

    Kes saab TIFE veebilehel müüa?

    TIFE veebilehel materjalide müümiseks peab omama ettevõtet või ettevõtluskontot, mille saab tasuta avada LHV pangas. Ettevõtluskontole laekunud summast arvestatakse automaatselt maha tulumaks 20%. Ettevõtluskonto avanud inimesel ei ole kohustust registreerida end ettevõtjana ega pidada tulude ja kulude arvestust. Rohkem infot leiate siit: https://www.lhv.ee/et/ettevotluskonto.

    Ettevõte, mis on käibemaksukohuslane esitab arve nii, et käibemaks on summa sisse arvestatud. Ettevõtluskonto omanikul ei ole vaja arvet esitada.

    Mida peaksin teadma seoses autoriõigusega?

    Müüja kinnitab, et materjalid on tema enda koostatud ja kooskõlas autoriõiguse seadusega. Piltide, fotode, jooniste jms kasutamise korral ei ole rikutud autoriõiguse seadust.

    Autoriõiguse seaduse rikkumise korral tehakse Müüjale hoiatus. Korduva rikkumise korral Müüja konto kustutatakse.

    Kas faili üles laadimise asemel võib lisada Google Drive või Canva lingi?

    Ei. Faili üles laadimiseks vali arvutist või telefonist vastav fail.

    Kas Canva keskkonnas tehtud materjale võib müüa?

    1) Canva lubab oma keskkonnas koostatud materjale müüa.

    2) Kui Sa kasutad Canva Education tasuta versiooni, siis neid töölehti/mänge/materjale, kus Sa oled kasutanud Canva PRO elemente, müüa ei tohi. Kui kasutad ainult tavaelemente, siis tohib.

    3) Canvas olemasolevaid materjale võib edasi müüa, kui neid on muudetud. Üks ühele materjale edasi müüa ei tohi. Näiteks kui Canvas on juba valmis tehtud vestluskaardid, siis neid niisama müüa ei tohi. Kui Sa lisad pilte, teksti, tausta vms elemente, siis on edasi müümine lubatud. Niisama pildi värvi, suuruse, filtri vms muutmine ei käi selle alla.

    Kõige kindlam ja parem on see, kui teed kujunduse päris ISE 🙂

    Kas ma võin failinime ise valida?

    Jah, aga teatud märgid on keelatud, näiteks , # ” * : < > ? / | ja täpitähed.

    Kindlasti ei tohi kasutada emojisid.

    Failid, mille nimes on kasutatud kehtetuid või keelatud märke, ei avane.

    Kuidas tasuta toodet lisada?

    Pane toote hinnaks 0 eurot (mitte 0.00, vaid lihtsalt 0).

    Kuidas koolile tellimust esitada?

    Kui koolil on vaja e-arvet, siis palun tellimuse esitamiseks saata kiri aadressile kristi@tife.eu.

    Kuidas tootekategooriat valida?

    Ole toote kategooria valimisel võimalikult täpne. Kui tegemist on materjaliga, mis ei ole otseselt ühegi õppeainega seotud, siis vali kategooria materjalitüübi järgi, nt “postrid”, “töölehed” “muu” vms.

    Eesmärgiks on see, et nt bioloogiaõpetaja leiaks “bioloogia” kategooria alt ainult materjalid, mis on otseselt bioloogia tunniga seotud.

    Mida teha, kui leidsin tootes vea?
    1. Võid vajutada õppepoe juures olevale nupule “Võta müüjaga ühendust”. Kui müüja ei vasta, siis palun kirjuta kristi@tife.eu.

    2. Kui Sa oled müüja ja avastad, et Sinu materjalides on viga, siis palun esimese asjana viga ära parandada ja materjal Tifesse uuesti üles laadida. Seejärel võta ühendust kõikide tellijatega ning saada neile parandatud materjalid nt Google Drive lingiga. Tellija andmed leiad tellimuskirjast, mis tuli pärast tellimuse esitamist Sinu e-posti aadressile. Kliendil on õigus ka raha tagasi küsida. Ära unusta vabandada! 🙂

    Miks mõne toote kinnitamine nii kaua aega võtab?

    Kui Sa laadisid materjali üles ja seda ei ole paari tunni jooksul kinnitatud, siis on tõenäoliselt materjaliga midagi valesti. Väga sageli lisatakse faili asemel Google Drive link. Lingiga materjale üles ei panda. Samuti võib asi olla selles, et tootel puudub fail. Ka autoriõiguste rikkumise kahtlusel või vigade korral võib toote üles panemine kauem aega võtta. Võid sel juhul kirjutada: kristi@tife.eu.