Müügitingimused

Müügitingimuste kehtivus

Müügitingimused kehtivad TIFE veebikaubamaja klientide (edaspidi Ostja), materjalide müüjate (edaspidi Müüja) ja TIFE EDU OÜ (edaspidi TIFE) vahel kaupade ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta.

Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad TIFE veebikaubamajast toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

TIFE jätab endale õiguse teha muudatusi müügitingimustes ja müügihindades. Nimetatud muudatusi kajastatakse TIFE veebilehel.

Makseviiside kirjeldus ja valuuta

E-poes saab tasuda läbi turvalise maksekeskuse kõikide Eesti maksekaartide ja interneti pangakontodega (Swedbank, SEB, LHV, Luminor, Coop Pank). Arveldamise valuuta on Euro. E-poes pakutavad kaubad sisaldavad käibemaksu. Makseid vahendab Montonio Finance OÜ.

TIFE EDU OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, TIFE EDU OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio Finance OÜ-le.

Tellimuse vormistamine

Toodete tellimiseks leidke sobivad tooted ja lisage need ostukorvi. Oma ostukorvi sisu saate vaadata, kui vajutate veebilehe päises asuvale nupule “ostukorv”.

Ostukorvis olevate toodete koguseid on võimalik muuta, kirjutades koguse lahtrisse soovitud toodete arvu. Tooteid saate ostukorvist eemaldada vajutades samal real asuvale ristile.

Raamatute tellimisel palume enne tellimuse vormistamist valida paki kohaletoimetamiseks sobilik tarneviis.

Tellimuse vormistamiseks vajutage nupule „mine maksma“ ning sisestage oma kontaktandmed.

Tellimuse kinnitamiseks vajutage nupule „esita tellimus“. Seejärel vormistatakse teile ettemaksuarve, mille saate tasuda kohe krediitkaardiga, pangalingi kaudu või pangaülekandega. Tellimuse kinnitus ja arve koopia saadetakse teie e-posti aadressile. Digitaalsed materjalid tulevad automaatselt sisestatud e-posti aadressile. Raamatud postitame pärast arve tasumist.

Müügilepingu jõustumine

Ostja seob ennast tellimuse ja selle eest tasumisega pärast vajutamist nupule „esita tellimus”.

Müügileping jõustub hetkest, kui tellimuse kogusumma on laekunud TIFE EDU OÜ arveldusarvele.

Kohaletoimetamine

Pärast müügilepingu jõustumist (Ostjapoolset arve tasumist) komplekteerib TIFE tellimuse ning annab selle üle kohaletoimetamiseks TIFE logistikapartneritele (Omniva, Itella, DPD).

Kohaletoimetamine võib aega võtta kuni 3-5 päeva. Juhul kui mingil põhjusel saadetis viibib, lepib TIFE klienditugi Ostjaga kokku sobiva tarneaja.

Viivitusteta kohaletoimetamiseks palume hoolega üle kontrollida kohaletoimetamiseks sisestatud andmed.

Transpordi käigus vigastada saanud tooted, kuid mitte tootepakendid, asendatakse Kliendile. Juhul, kui toote asendamine peaks osutuma võimatuks, hüvitatakse Ostjale kauba maksumus.

TIFE ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on logistikapartneritele üle antud õigeaegselt, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida TIFE ei saanud mõjutada või ette näha.

Tagastamisõigus

TIFE veebipoest ostetud toodetele kehtib alates kauba kättesaamisest 14-päevane tagastamisõigus. Juhul kui e-poest tellitud toode Ostjale ei sobi, võib ta selle põhjendusi esitamata e-kauplusesse tagastada.

Kauba tagastamiseks saatke taganemisavaldus aadressile kristi@tife.eu hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Vastavalt Tarbijakaitseameti juhistele (vt. siiaei kehti tagastamisõigus toodetele mida ei saa hügieenilistel põhjustel tagastada (nagu keha-, käte-, juuksehooldus-, nahakosmeetika). Tagastatavad tooted peaksid olema kasutamata ja pakend terve ja kahjustamata.

Juhul kui osutub möödapääsmatuks, et Ostja peab kauba enda kulul tagasi saatma, hüvitatakse Ostjale tagastatava kauba maksumus koos saatmiskuluga hiljemalt 14 päeva jooksul alates toote tagastamise avalduse kättesaamisest.

Kui selgub, et Ostja ei ole saanud tellitud toodet, kaup ei vasta e-poes olevale kirjeldusele või tootel ilmneb viga, siis ei pea Ostja tegema taganemisavaldust 14 päeva jooksul, vaid võib kasutada seadusest tulenevat pretensiooni esitamise õigust.

Digitaalseid tooteid tagastada ei ole võimalik. Kui materjalides esineb vigu, siis palun saata sellekohane teade aadressile kristi@tife.eu hiljemalt 14 päeva jooksul pärast materjali tellimist. Teile vastatakse 3-5 päeva jooksul.

Vastutus

TIFE, Müüja ja Ostja vastutavad teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tehtud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

Vääramatu jõud

TIFE ei vastuta tekitatud kahju või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida TIFE ei saanud mõjutada või ette näha.

Isikuandmete kaitse ja turvalisus

TIFE veebikaubamaja lehekülastuste ja tellimuste vormistamise käigus kogutud infot ja isikuandmeid käsitletakse konfidentsiaalsena ja seda ei avaldata kolmandatele osapooltele.

Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Ostja personaalsete pangatunnuste turvalisuse.

Veebipood kasutab Ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba Ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Pretensioonide esitamise kord

TIFE vastutab Ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on TIFE kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile kristi@tife.eu.

Pretensioonis tuleb ära märkida:

1) Ostja nimi ja kontaktandmed;

2) Kaebuse esitamise kuupäev;

3) Kauba puudus;

4) TIFE esitatav nõue;

5) Viidata tuleb tehingu sooritamist või garantiid tõendavale dokumendile või lisada selle koopia kaebusele.

TIFE vastab pretensioonile kirjalikult 15 päeva jooksul pärast Ostjapoolse pretensiooni kättesaamist. Kui TIFE ei ole võimalik 15 päeva jooksul Ostja pretensioonile vastata, teatatakse sellest kirjalikult koos põhjenduse ja tähtajaga, mis ajaks vastus saadetakse.

TIFE ei vastuta Ostja süül toote puuduste tekkimise eest, puuduste eest, mis on tekkinud toote mittekorrapärase hoiustamise või kasutamise tulemusena. Puuduste hulka arvestatakse toote puudusi, kuid mitte tootepakendi puudusi.

Juhul kui toode ei vasta lepingutingimustele, tal esineb puudusi või rikkeid, on Ostjal õigus nõuda toote parandamist või asendamist. Juhul, kui toote parandamine või asendamine ei ole võimalik, ebaõnnestub või põhjustab Ostjale põhjendamatuid ebamugavusi, on Ostjal õigus lepingust taganeda ja nõuda raha tagastamist.

Kohtuvälise lahendi leidja internetipõhiste tarbijavaidluste lahendamisel  vastavalt Euroopa parlamendi ja nõukogu (EL) määrusele 524/2013: vajuta siia.

Kui ostja ja TIFE ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on Ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.

Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Andmete töötlemine ja turvalisus

Kõik TIFE e-poe külastamise ja ostude sooritamise käigus teatavaks saanud kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Välja arvatud juhtudel, kui kuller vajab kauba kohaletoimetamiseks Teie nime, telefoninumbrit ning kohaletoimetamise aadressi või muudel seadusega ettenähtud juhtudel.

Krüpteeritud andmesidekanal pankadega tagab ostu sooritaja isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse, ka TIFE e-poel puudub neile juurdepääs.

Allalaaditud digitaalsete materjalide kasutamine ärilistel eesmärkidel ja kolmandatele osapooltele jagamine on keelatud.

Materjalide müümine

Müüja kinnitab, et materjalid on tema enda koostatud ja kooskõlas autoriõiguse seadusega. Piltide, fotode, jooniste jms kasutamise korral ei ole rikutud autoriõiguse seadust.

Müüja kinnitab, et materjalides ei esine vigu ja juhul, kui neid esineb, on Ostjal õigus toote eest raha tagasi saada.

Ostjal on õigus raha tagasi saada ka siis, kui selgub, et materjalide näol on tegemist plagiaadiga.

Autoriõiguse seaduse rikkumise korral tehakse Müüjale hoiatus. Korduva rikkumise korral Müüja konto kustutatakse.

Müüja kinnitab, et omab ettevõtet või ettevõtluskontot, et TIFE e-poes materjale müüa.

Müüja on teadlik, et müügi pealt arvestatakse automaatselt maha 20% platvormitasu.

Platvormitasu arvutamise näide:

Müüja müüb materjali hinnaga 20. Toote hinnast arvestatakse 20% platvormitasu 20 x 0,2 = 4. Müüjal, kes omab ettevõtet, tuleb esitada arve summas 16. Ettevõte, mis on käibemaksukohuslane esitab arve nii, et käibemaks on summa sisse arvestatud.