Ukraina muinasjutu komplekt Käpik

5.00 

Ukraina muinasjutu Käpik (Labakinnas) ainetel õppekomplekt.

Kuna lõimitud on loodusõpetust, eesti keelt, matemaatikat ning käelist tegevust sobib üldõpetusse või teemapäevaks/keskusteks.

❄️Jahedamate ja lumiste ilmade saabudes sirutan oma käe alati ühe ja sama loo poole: “Käpik”
🌲See on üks äärmiselt armas muinasjutt metsaasukatest, kes end väiksesse käpikusse üritavad ära mahutada külma ilma saabudes.
Lugu ise annab jututeemat mitmes valdkonnas ning seetõttu tegin sellekohase materjalide komplekti.
Komplektis 25 lehte, milles sisaldub:
📖 Muinasjutt “Käpik”
🐇 Pildikaardid õpetajale, mida saab kasutada ettelugemise ajal või pärast lugemist tegevuste järjestamiseks ning jutustamise abivahendiks.
✂️Väike liimi ja lõika tegelaste järjestamise tööleht.
📚Käpiku kujulise raamatu meisterdamine, kuhu õpilane kirjutab ja joonistab kuuldud/loetud loo ning tegelased (näidise foto ka kommentaarides). Samuti lisaks väike kuulamisülesanne.
🐀Loos loetletud imetajate tegelusmatt ja selle juurde kuuluvad kaardid (loomad tuleb järjestada väiksemast suuremani, need nimetada liigi ja rahvapäraste nimetustega, määrata nende suurus, elukoht ning toitumine). Kaks võimalust kasutamiseks:
1) prindi välja alusmatt ja selle juurde kuuluvate kaartide ruudustik, lõika need välja. Õpilane peab liimima need ruudustikku.
2) jätkusuutlikum variant. Prindi välja alusmatt ja kaartide ruudustik. Lamineeri, lõika välja kaardid, kasuta takjakleebiseid alusel ja tükkidel. Nii saavad õpilased alusmatil kaarte liigutada ja kinnitada ning seda kõike korduvalt!
🧤Kellel on/minul on mängu kaardid, kokku 24 kaarti. Teemaks: arvu paar.
🧩Kaks lipikupuslet. Teemaks: paarisarvud ja paaritud arvud. Anna õpilasele mõlema pusle tükid. Esialgu peab õpilane jaotama pusletükid paarisarvudeks ja paarituteks. Seejärel järestades paarisarvud väiksemast suuremani ning tehes sama paaritute arvudega tulevad esile kaks pilti kuuldud loost.
🔍Loendamine ja tabelis andmete esitamine. Lehelt tuleb üles leida kõik loos kuuldud loomad, need loendada ning tabelisse kanda. Samuti tuleb tabelisse märgitud andmeid võrrelda ning tõlgendada.
🎲Käpikutega lauamäng Müks. Teema: liitmine 12 piires. Juhens mängu peal.
⬛⬜️ Hiiddoomino mäng kokku 18 doomino tükki. Teema: liitsõnad ja loomade rahvapärased nimetused. Kokku tuleb viia doomino tüki viimane ja esimene pool nii, et ilmuksid korrektsed rahvapäraste loomade nimetused. Kui kõikidest kaartidest tekib suur kinnine ring on ülesanne õigest lahendatud.
🏞Puslepilt. Teemaks:loomade rahvapärases nimetuses. Kontrollleht õpetajale, pusletükkide leht ning alusleht liimimiseks. Nt on alusel sõna karu ja sellele tuleb liimida pusletükk sõnaga mesikäpp. Nii saab õpilane kokku pildi käpikutest. Kiiremad saavad pildi ka ära värvida.
Hinnangud puuduvad.