Kolm soovi: probleemlahendus vestlus

3.00 

Lahendusele orienteeritud tehnika, kus probleemiga/murega silmitsi olevat isikut pannakse oma probleemi nägema teises valguses jõudes ise lahenduste või vastusteni. Kasutatav ka täiskasvanuõppes, pereteraapias, teraapias, mentorluses, probleemlahendusvestlustes jne.

Kolm soovi või võlusoov on lahendustele orienteeritud tehnika, kus probleemiga/murega silmitsi olevat isikut pannakse oma probleemi nägema teises valguses jõudes ise lahenduste või vastusteni.

Isikule esitatakse võimalus valida kolme soovi või võlueseme vahel, mis loob silme ette teise reaalsuse. Aja ja koha, kus mure enam justkui ei olegi. Seejärel suunatakse küsimustega mõtlema lähemalt, mis on teisiti, miks jne.

Failis on:

kuue kaardiga võlusoovide leht

kaks kolme erineva võlusooviga tegelusmatti

ning edasise tegevusplaani valikumatt

Valides välja kolmest soovist üks, asetatakse võulsoovi kaart luubile ning hakatakse lähemalt uurima, mis on juhtunud või mis on teisiti nüüd, see soov on täide läinud. Liigutades soov sooviringide valikust luubile, avaneb ringis erinevad küsimused, mis abistavad vetsluse läbiviijat vestluspartnerit lahendusele suunamisel. Samuti on matil veel lisaküsimusi, mida saab vajadusel küsida.

Lõpuks on ka edasise tegevusplaani matt, kus vesteldav valib mida ta edaspidi kavatseb muuta või millega tööd teha.

Kasutatav ka täiskasvanuõppes, pereteraapias, teraapias, mentorluses, probleemlahendusvestlustes jne.

Hinnangud puuduvad.