Teater

5.00 

Mahukas, huvitav ja mitmekülgne õppematerjal sõnavara laiendamiseks ning õpilase teadlikkuse tõstmiseks teemal “Teater”.

Õppematerjali on müüdud 4 korda.
Õpetaja: Laura Loorius
Kategooria: Õppeastmed: , ,
Märts on teatrikuu. 27. märtsil on rahvusvaheline teatripäev. Selleks puhuks on valminud väga mahukas ja mitmekülgne materjal.
Sobib eelkõige 3.-4. klassile, ilmselt on asjakohane ka 5. klassis. 1.-2. klassile on sobiv kindlasti esitlus, muuga vajavad ilmselt üsna palju suunamist ja abi.
Õppematerjali abil saab tutvuda teatris töötavate inimeste, erinevate Eesti teatrite, žanrite ja palju muuga. Samuti saavad üle korratud teatrikülastaja head tavad (käitumisreeglid) ja kõik muud oluline.
Õppematerjal sisaldab:
🟢Töölehte “Tean-tahan teada-sain teada”. Enne materjali tutvustamist võiksid õpilased täita esimese lahtri ja teise lahtri. Kui kõik tegevused on tehtud, tuleks täita viimane lahter, et kokku võtta kõik uued mõtted ja teadmised, mida nad selle päeva (nende tundide) jooksul teada said.
🟢Esitlust, mis sisaldab palju pildimaterjali (sh animatsioone) ja olulisi teatriga seotud mõisteid, samuti aruteluküsimusi;
🟢 Töölehte “Sõnadetektiivid”, mis eeldab ka pisut tööd www.eki.ee või ÕS-iga (veebis või raamatuga). Samuti saab meisterdada, kujundada ja mõelda välja ühe toreda töökuulutuse teatriga seotud inimese värbamiseks.
🟢Ülesannete komplekti “Töö pesades/keskustes”, mis oleks eriti tore võimalus teha oma klassiga üks keskustes/pesades töötamise päev. Materjalis on fail, milles on kaheksa teatriga seotud pilt ning kaheksa erineva teatriga seotud teema kohta koostatud töölehte (ehk pesa või keskuse ülesannet). Kõik töölehed on täiesti erinevad, teemakohased ning lõiming erinevatest ainetest (on arvutamist, nuputamist, kaardile märkimist, ilmakaarte meelde tuletamist, funktsionaalset lugemist, sõnaliikide meenutamist ja kõike muud).
Õpilased võiksid moodustada rühmad ning liikuda teemakohastes pesades ning täita ülesandeid.
Teine variant on teha aardejaht. Peita ülesandelehed lamineerituna õue või nt kooliseintele. Selleks võiks printida igale rühmale kõik kaheksa pilti. Jagada kõigile pildid erinevas järjekorras kätte (et rühmade liikumine ei toimuks samas järjekorras) ning lasta neil ükshaaval punkte läbida ja ülesandeid täita. Kõige lõpus võib õpetaja jagada õpilastele nt mõne väikese preemia.
Hinnangud puuduvad.