“AEDVILJAD” (“Leia ühine sümbol”, tööleht, piltsõnastik, pildikaardid)

3.50 

Mäng “Leia ühine sümbol” teemal KÖÖGIVILJAD (kokku 31 kaarti). Lisaks on komplektis materjalid, mille abil saab üles ehitada terve keeletunni (või isegi kaks). Sobib väga hästi eesti keele teise keelena tundi sõnavara õppimiseks, aga ka eesti emakeelega õpilastele tähelepanu ja kiiruse arendamiseks.

 

 

Komplekti kuuluvad: 1. Mäng “Leia ühine sümbol” (kokku 31 kaarti) 2. Piltsõnastik, kus on ühel lehel kõik sõnad pildiga (saab mängimise ajaks kuvada ekraanile või kleepida seinale) 3. Tööleht, kuhu õpilased saavad pildi järele kirjutada sõna 4. Pildikaardid 31 köögiviljaga (saab enne mängimist sõnu korrata). 5. Juhend, kuidas selle materjaliga keeletundi läbi viia.

 

 

 

Üks võimalik mänguvariant:

 

1) Korratakse pildikaartidega sõnavara.

 

2) Mängitakse 5 minutit gruppides mängu “Leia ühine sümbol”. Samal ajal on ekraanile kuvatud piltsõnastik, et õpilased saaksid vajadusel vaadata, kuidas sõnad eesti keeles on.

 

3) Piltsõnastik pannakse kinni ja õpilased saavad töölehe. Nad peavad mälu järgi kirjutama kõikide piltide järele eestikeelsed sõnad. Klassi teise otsa (või koridori) kleebitakse piltsõnastik. Piltsõnastik on nii kaugel, et õpilased seda oma kohalt ei näe. Nad võivad minna sõnade tähendust vaatama piltsõnastiku juurde, aga töölehte kaasa võtta ei tohi. Seega peavad nad kogu tee piltsõnastiku juurest tööleheni sõna meeles pidama.

 

4) Mängitakse jälle mängu “Leia ühine sümbol”. Nüüd on õpilastel sõnad juba paremini meeles.