Poster – Minu enesetunne

3.00 

Lihtne tegevus, mille käigus õpivad lapsed hetkeks seisatama ning endasse vaatama – “Kuidas ma ennast tunnen? “

Tundeõpetuse kaasamine igasse koolipäeva ei pea olema suur peamurdmine!

 

Miks mitte viia sisse harjumus igal hommikul klassi tulles oma enesetunne plakatile märkida? Ehk teha seda hoopis enne suurt ettekannet? Veel parem… vaadata, kuidas enesetunne muutus pärast seda eneseületust?

Et meie enesetunde poster oma ülesannet saaks täita, on oluline turvaline ja hinnangutevaba keskkond. Kui meie enesetunde poster leiab koha Teie klassi seinal, saab seda kasutada ka tunnete sõnavara õppimisel. Kaks head asja ühes!

➡️ KUIDAS enesetunde postrit kasutada?
✅Õpilane kirjutab oma nime kleebitava märkmepaberi tagumisele küljele ja asetab selle näo kõrvale, mis tema enesetunnet väljendab.
✅Õpetajal avaneb hea ülevaade, milline õhkkond klassis valitseb, kes on suurepärases tujus või kes vajab hoopis üks-ühele vestlust.
✅Enesetunnet võib märkida igal hommikul, enne/pärast pingutust nõudvat tegevust või nii nagu õpetaja soovib.
✅Enesetunde postrit võib edukalt kasutada diskussiooni algatamiseks, et arutleda erinevate tunnete ning nende põhjuste/tagajärgede üle.

Kuidas kasutada postrit TUNNETE SÕNAVARA suurendamiseks?
✅Õpilased kirjutavad kleebitavale märkmepaberile erinevaid tundeid (igale paberile 1 tunne). Seejärel asetatakse need sobiva näo taha. Kuna nii mõnigi tunne võib paigutuda mitme näo taha, on vabas õhkkonnas arutelu vägagi teretulnud.

Hinnangud puuduvad.