“SÖÖK – küsimused osastava vormiga” + plakat

1.80 

63 küsimustekaarti söögiga seotud omadus- ja nimisõnade osastava vormi õppimiseks. Lisaks harjutatakse ka tegusõnade “sööma” ja “jooma” lihtmineviku vorme. Kõik küsimused algavad nii: “Kas sa sõid eile..?” või “Kas sa jõid eile…?” ja lõppevad omadus- ja nimisõnaga ainsuse kolmandas vormis. (“Kas sa sõid eile soolast pirukat / küpsetatud kala / värsket kurki / tervislikku müslit?”). Üks õpilane küsib ja teine vastab (“Jah, ma sõin eile sooja saiakest / Ei ma ei söönud eile soolast suppi.”) Küsimustekaartidega on kaasas ka plakat lausemallidega (saab mängimise ajaks ekraanile kuvada või lausa seinale panna.)

 

 

Kuidas mängida?

 

1. Õpilased küsivad üksteiselt paaris küsimusi ja vastavad neile (NB! Küsimusi on piisavalt palju, et ei peaks igale paarile komplekti välja printima, vaid võib ühe komplekti küsimused õpilaste vahel ära jagada. Kui kellelgi saavad kõik vastatud, siis saab võtta teiselt paarilt järgmised küsimused.)

 

 

2. Iga õpilane saab ühe küsimuse. Kõik tõusevad püsti ja leiavad endale paarilise. Küsitakse üksteiselt küsimusi ja vastatakse paarilise küsimusele, seejärel vahetatakse lipikud ja liigutakse järgmise inimese juurde, kellega korratakse sama tegevust. Siis jälle järgmise juurde jne.

 

NB! Seda mänguversiooni saab ka põnevamaks muuta. Kui esimesed minutid on mängitud, siis annab õpetaja lisajuhiseid, kuidas üksteiselt küsimusi küsida. Näiteks: sosistades / väga rõõmsalt / dramaatiliselt / räppides / lauldes / väga kiiresti / väga aeglaselt / aktsendiga. Kui tahta teha liikuvat tundi, siis võib ka näiteks: hüpates / ühel jalal hüpates / kükitades / edasi-tagasi joostes / keerutades / kummardades. Seda juhist võib muuta näiteks igal minutil (nt kirjutada tahvlile). Nii saab mängu kauem ja lõbusamalt mängida ning õpilased kordavad vorme väga palju kordi läbi.