Numbrite järjekord

1.20 

Numbrid 1-12. Numbrite järjekorra õppimine/kinnistamine. Aseta õige number järjekorra sedelil tühjale kohale.

Õpetaja: Sandra Saarniit
Kategooria: Õppeastmed: ,

Sobib lastele, kellel on numbrid juba selged, kuid järjekord vajab kinnistamist. Prindi toode välja, lamineeri ja lõika numbrid ja järjekorra sedelid välja. Numbrite järjekorra õppimine/kinnistamine lõbusal moel.

Tegevused, mida nendega teha on järgmised: 

  1. Grupimäng. Moodustage grupid vastavalt vajadusele. Grupid seisavad kolonnis A punktis. B punktis on laua/põranda peal järjekorra sedelid nii, et on igal grupil oma ala. Numbrid on samuti sedelite lähedal (nt on väiksem laud kõrval või mahuvad hoopis samale lauale/põrandale). Seejärel algab mäng. Lapsed lähevad grupist ükshaaval sedelite juurde, vaatavad sedelit ja lisavad tühjale kohale õige numbri. Kui grupil on kõik tühjad kohad sedelil numbritega täidetud, läheb terve grupp oma sedelite juurde vaatama, kas kõik on õige.
  2. Individuaalne tegevus. Teha lastega, kes vajavad individuaalselt numbrite kinnistamist või anda lisategevust. Lisaks olen ise teinud koolieelikutele seda, et teada saada, kas järjekord on selge. Istuda ühes lauas või põrandal. Alustada lihtsamast – 1 2 …, 1 … 3, … 2 3. Ja sealt edasi järjekorras anda sedeleid. Kui lapsel on järjekord juba selgem, olen andnud ka segamini järjekorra sedeleid.
  3. Grupi tegevus. Ühe grupi tegevus, mida saab teha õppetegevuse ajal, kui on väiksed grupitööd.
Hinnangud puuduvad.