Mul on….Kellel on…. JAGAMINE

2.00 

See mäng on mõeldud jagamise harjutamiseks  5.klassi õpilastele.  Mäng koosneb 32-st kaardist ja sisaldab tehteid nii kahe- kui kolmekohaliste arvudega.

Õpetaja: Tuuli Ojasalu
Kategooria: Õppeaste:

“Mul on … Kellel on…?” mäng on Eesti õpetajate seas tuntust kogunud juba aastaid – korrutamise mäng on internetis tasuta leitav. Siit saab nüüd ühe samal põhimõttel töötava mängu jagamise harjutamiseks. Mäng on mõeldud peamiselt peast arvutamiseks, kuid loomulikult võib paluda osadel õpilastel vajadusel kirjalikult jagada.

Õpetaja jagab kõik kaardid klassi õpilaste vahel laiali. Mängu alustab üks õpilane lugedes valju häälega ette oma kaardile kirjutatud teksti.  Näiteks: „Mul on 36. Kellel on 90 : 30=?“

Õpilane, kellel on õige vastusega kaart, jätkab mängu, öeldes: „Mul on 3. Kellel on 77 : 7?“. Jne  Mängu võib alustada mis tahes kaardiga. Mäng lõpeb kui vastamise kord jõuab uuesti alustanud õpilase kätte.

Mängu on hea  kasutada tunni alguses soojendusülesandena õpilastes huvi äratamise eesmärgil. Samas arendab see mäng lisaks jagamise treenimisele ka  õpilaste tähelepanu- ja keskendumisvõimet.

Hinnangud puuduvad.