Komplekt: murrud

4.50 

Murdude õppemängude ja tegevuste komplekt kahes failis.

Õpetaja: Lisabet Roos
Tootekood: L_R49 Kategooria: Õppeastmed: ,

Kaks faili komplektis:
Esimeses lauamängud juhenditega iseseisvaks kui ka paaristööks. Kolm erinevat lauamängu.
*Laumänge kasutan ise kileümbrikutes/taskutes, et neid aastast aastasse kasutada saaks.
Teises on kogu klassi tegevused/mängud
-Hiid-doomino (4 lk, kokku 21 doomino tükki) saab kogu klassiga või suurema klassi puhul poole klassi kaupa (teen vahel võistluse kumb saab enne valmis). Rohkemate komplektide printimisel ka rühmades sobilik.
-Nihuta! (2 lk, kokku 32 kaardikest).
Kuidas mängida? Ütleme, et mul on klassis 24 õpilast. Lasen õpilastel vihikusse nummerdada arvud nt 1-24ni. Samal ajal panen klassi/koridori seintele järjest kaardid 1-24. Iga kaardi ette läheb seisma üks õpilane seljaga vastu kaarti. Kui mäng algab, pöörab õpilane ümber ja kirjutab nähtava murru vihikusse-kui sõõrikust alles kaks tükki viiest siis kirjutavad vihikusse 2/5 (nt kui õpilase kaart on nr 8 siis kirjutab ta nähtud murru nr 8 juurde). Kui õpilane on vastuse kirja saanud pöörab ta selja vastu kaarti ja ootab õpetaja mänguannet: nihuta! seepeale liiguvad kõik õpilased päripäeva järgmise kaardi juurde ja hakkavad kohe lahendama. Kui valmis siis seisavad seljaga vastu kaarti oodates uut märguannet. Mäng lõpeb kui õpilased on tagasi oma esialgse kaardi juures või kui aeg otsa saab.
Lihtsam variant on panna kaardid klassi seintele ja õpilased ise otsivad/lahendavad kaartidel olevad murrud omas tempos.

Hinnangud puuduvad.