Komplekt: käänded

5.00 

Komplekt käänded, kahes failis kokku 20 lk materjale.

Õpetaja: Lisabet Roos
Tootekood: L_R48 Kategooria: Õppeaste:

Komplekti kuuluvad kahes failis:
LUSIKAD (mäng rühmades) õpilased jagavad kaardid võrdselt kõigi mängijate vahel. Istutakse ringis ning ringi keskel on lusikad (ühe võrra vähe kui õpilasi). Õpilase ülesanne on kokku saada 4 erinevat värvi kuid kokku sobivat kaarti 1 kollane (käände nimetus), 1 punane (käände küsimused), 1 roheline (sõna ainsuses vastavas käändes), 1 sinine (sõna mitmuses vastavas käändes). Päripäeva annavad õpilased korda mööda ühe kaardi edasi, mida neil vaja ei lähe. Kui õpilasel õnnestub kaardi komplekt kokku saada haarab ta ühe lusika, seejärel kõik teised. Kes jääb lusikata kogub endale tähe sõnast LUSIKAS jne, mäng lõpeb kui komplektid on koos; (mängu EESEL laadne, kes seda mäletab). Mängu saab lihtsustada võttes esialgu kasutusele ainult punased ja kollased kaardid ning seejärel saab mängu raskemaks muuta. 7 lk, 56 kaarti (üks komplekt)
Mäng NIHUTA! kogu klassiga (vaata varasemaid postitusi mängu selgituseks) 2lk, 28 kaarti. Kui kaardil on kääne, peab õpilane kirjutama selle küsimused; kui kaardil on küsimus siis käände.
HIID-DOOMINO 3lk, 14 doomino tükki
LAUMAMÄNGUD 2 TK
-käändekärjed
-veereta ja lahenda (juhendid mängu enda peal)
PUSLE harjutus/tegevus: 3lk sh üks õpetaja kontroll leht ehk pilt, õpilasele pusele tükkide leht ning õpilasele alus kuhu tükid liimida. Nt on alusel käände nimetus ning A(ainsus) või M(mitmus) pusletükkide lehelt tuleb leida vastav sõna ning see alusele liimida.
KÄÄNDE JAHT: 3 lk, kaks lehte õpilasele otsitud ja leitud sõnadega ülesannete täitmiseks; üks leht õpetajale sõnadega, mida saab välja printida, lahti lõigata ja klassiruumi ära peita. Muidugi võib õpetaja ise sõnad välja mõelda ja kuidas ning kuhu iganes need üles panna/peita. Mina olen need sõnad pannud plastikust munade sisse (nt üllatusmunade ümbrised sobivad hästi), ning käivad paaris neid mune otsimas ning avamas (saab munadepühadega lõimida), teine võimalus on anda neile lusikas ning korda-mööda käivad nad lusikaga mune paarilisele toomas, täidavad üelsande ning viivad muna oma kohale tagasi ning toovad uue. Muna ei tohi toomise ega viimise hetkel kätega puudutada.

Hinnangud puuduvad.