“SPORTLIKUD TÖÖKÄSKLUSED (“Mul on … kellel on …” + pildikaardid)

2.00 

Mäng “Mul on …  kellel on …” teemal SPORTLIKUD KÄSKLUSED. Kokku 24 kaarti. Kaasas ka pildikaardid, et saaks eelnevalt fraasid üle vaadata. Soovitan mängida liikuvalt (vt juhendit allpool). Komplekti abil saab õppida spordiga seotud tegusõnu ja fraase.

Õppematerjali on müüdud 3 korda.

Materjalis on näiteks sellised käsklused: Jookse! Hüppa! Mängi korvpalli! Uju! Ripu! Venita! Löö! Püüa! Ratsuta! Rulluisuta! Suusata! jne. Materjali abil saab õppida olulist spordiga seotud sõnavara, samas ka käskivat kõneviisi.

 

Eriti tore on mängida seda mängu liikuvalt. Õpetaja kleebib kaardid seintele ja ütleb esimese lause: nt “Kellel on “mängi korvpalli”?”. Õpilased hakkavad mööda klassi ringi liikuma ja õiget kaarti otsima. Kes leiab, võtab kaardi endale ja ütleb järgmise fraasi. Tore meetod liikumispausideks!

 

Pildikaartidega saab mängida ühendamismängu. Õpetaja lõikab pildi küljest fraasi ära. Gruppides peavad õpilased pildi ja fraasi jälle ühendama. See on tore meeskonnatööharjutus, mille kaudu saab ka keelt õppida.

 

Võib ka teha nii, et õpetaja kleebib pildid (ilma fraasideta) klassi seintele. Õpilaste vahel jagatakse ära fraasid. Kõik otsivad enda fraasile sobiva pildi ja kleebivad selle pildi juurde. Nii saab õpilastega koos tekitada rääkivaid seinu (LAK-klassiruumi). Võib ka teha vastupidi, et õpetaja kleebib seinale väljendid ja pildid jaotatakse õpilaste vahel ära.

 

Kui kõik sõnad on õpilastele seinal nähtavad, siis saab teha nii, et paarides üks inimene on liikumisõpetuse õpetaja ja teine õpilane. Õpetaja annab käsklusi, mida õpilane täidab. Hiljem rollid vahetatakse. Läbi liikumise on õpilastel palju lihtsam sõnu meelde jätta. Lisaks meeldib neile üksteisele käsklusi anda ja õpetajat mängida.

 

Lisaks saab kasutada pilti ja fraasi õpilaste paari panemisel.

 

 

Hinnangud puuduvad.