Uute sõnade ja väljendite õppimise alused – töölehed – aktiveerimine, meenutamine, õppimine, kordamine, grupitöö jne.

2.50 

Sõnade, väljendite jms. õppimise, aktiveerimise, häälestuse, meenutamise, kinnistamise, kordamise ja enesetestimise töölehed. Mina kasutan tihti grupitööna. Õpetaja või õpilane saab ise kirjutada, mis parajasti käsil on.  Saab panna ka seinale, nii õpilased ei istu kogu aeg ja saavad koos mõtiskleda jne.
Tehtud nii, et ka mustvalgena näeksid kenad välja.

Lehed on tehtud eelkõige keeleõpet silmas pidades, mis ei tähenda, et neid ei saaks teistes ainetes kasutada. Mänguline ja rohkem visuaalne (kui lihtsalt sõnade tuim vihikusse kirjutamine).

Kõiki lehti on kaks – ühel on kirjas uued sõnad, teine leht on tühi, õpilane või õpetaja saab ise kirjutada, mis teema parajasti käsil on.

Igapäevane praktika.

Mõned nipid viimasele galeriipildile:

  1. Õpilane kirjutab uued sõnad >
  2. Lehed hakkavad ringi käima (või kinnitatakse nad seinale, kui õpilasi on rohkem ja tempo erinev): a) järgmine õpilane märgib linnukesega sõnad, mida ta teab. Sõnad, mis on talle tuttavad, aga mida ta veel 100% ei tea, siis need ta märgib mõne muu märgiga. Saab teha statistikat.  b) Järgmine õpilane saab endale meelepärase sõnaga lause teha ja leht läheb jälle edasi.
  3. Grupitööna, õpilased märgivad üles kõik uued sõnad ja seda kenasti kamba peale. Kui on mitu gruppi, siis saab neid lehti ka vahetada ja võrrelda, ka sõnu oma lehele juurde kirjutada.
  4. Kodutööna. Vaja üles kirjutada uued sõnad, väljendid, ka mõni reegel jne.
  5. Üks tööleht võib olla mitme tunni või nädala peale, iga tunni lõpus üks sõna, väljend või lause.
Hinnangud puuduvad.