11. september 2022. Imeilus sügisilm. Võtsin isa ja lastega rahulikult kartuleid. Ja nagu ikka sellist tööd tehes, tekivad igasugused vägevad ideed. Nii ka seekord. Kui teeks Eesti õpetajatele digitaalsete materjalide platvormi, kus kõik soovijad saavad enda koostatud materjale müüa? Win-win situatsioon ju! Need õpetajad, kellele ei meeldi materjale koostada või kellel pole selleks lihtsalt aega, saavad neid hõlpsasti platvormilt osta ja alla laadida ning need, kellele selline loominguline töö meeldib, saaksid oma huvitavaid materjale teistega jagada ning selle eest ka tasu saada. No igatahes, mulle endale see idee väga meeldis! 🙂
Kui kartul võetud, kirjutasin kohe oma iti-poisile ja küsisin, kas sellist asja oleks võimalik teha. Põhimõtteliselt jah, AGA! Tal ei olnud aega sellega tegeleda. Vahepeal toimus Viljandis konverents „Õpetaja ja ettevõtja ühes – kõik on võimalik!ˮ, kus ma käisin selle idee välja. Tundus, et õpetajatel oleks sellise platvormi vastu huvi. Sain iti-poisilt uue kontakti. Minu uuele iti-poisile, Karl-Erikule, tundus projekt huvi pakkuvat ja tal endal tekkis ka juba erinevaid ideid. Rääkisime telefonis pikalt – see kõik oli minu jaoks nii põnev, olin nii elevil! Ja siis ilmnes suurim probleem – kuidas õpetajad teenitud raha pealt makse maksavad? Suuremal osal õpetajatel ei ole ju ettevõtet, et arveid esitada. Ja nii see plaan soiku jäi.
Aga nagu minuga ikka! Mul ei andnud süda rahu! Kuidas ei saa!? Kuidagi peab ju saama!
August 2023
Konsulteerisin erinevate inimestega, oma raamatupidajaga ja leidsime lõpuks lahenduse – LHV ettevõtluskonto!
Võtsin uuesti iti-poisiga ühendust:
1. august 2023
„Tere! Olen Kristi Lõbu. Õpetaja, kes tahtis luua veebilehte õpetajate töölehtede müümiseks 🙂 Kas Sul on korraks aega rääkida?“
„Ikka on. Võid helistada“.
Ja siis me rääkisime. Leppisime kokku, et saadan talle meili oma visiooniga.
4. august 2023
„Tere! Annan vaikselt märku :)“
Vaikus.
10. august 2023
„Tere! Annan uuesti märku :)“
„Jaa super! Ma olen täna arvutist eemal, homme vaatan :)“
Ja siis oli ikkagi vaikus. No ega ma ei jäta ju jonni!
22. august 2023
„On uudiseid?“
Vaikus.
‘Vahepeal jõudsin ma aga käia Kristi Saare podcastis ja käisin platvormi idee avalikult välja – tagasiteed enam ei olnud!
29. august 2023
„Tere! Ma annan ikka jätkuvalt märku. Mõtlesin, et kui Sul ei ole endal aega tegeleda, siis äkki oskad kedagi soovitada?“
Vaikus.
30. august 2023
LET´S GO!
6. septembril 2023 võttis iti-poiss platvormi ette ja hakkas tööle. Samal ajal andis ta ka mulle juhiseid. Minu ülesandeks oli välja mõelda struktuur, kategooriad, ülesehitus, juhised, KKK jne jne jne. Ja alles siis sain ma aru, millesse ma ennast seganud olin. Ma ju ei oska! Ma ju ei tea! APPI!
14. september 2023
Lasin mõttes läbi kõik õpetajad, keda tundsin, kellega varem koostööd olin teinud, keda Instagramis jälginud – mul on vaja kedagi appi. Tegin valiku selle järgi, kes mulle IG sisu jagamisel silma olid jäänud – Kaidy ja Talvi.
Talvi vastus minu kirjale: „Ulme. Ma just mõtlesin, et täiega võiks selline asi olla…. ja pm 2 päeva hiljem sa kirjutad mulle sellise jutu.“
Kaidy oli ka käpp! Kivi langes südamelt – ma ei vastuta selle suure juraka asja eest üksi! 🙂
Saime paari päeva pärast Google Meet´is kokku. Appi, kui lahedad inimesed! Ja kui palju ideid meil kamba peale tekkis! Panime need kõik Google Docs´i kirja. Kohtumise lõpuks oli meil esialgne versioon platvormist olemas (mis erineb suuresti sellest, milline see nüüdseks välja näeb 🙂 ) Leppisime kokku, et jagame selle suure töö osadeks ja liigume edasi osade kaupa.
Järgnes väga intensiivne töö platvormil. Nii iti-poisil kui minul ja mitmekümnel õpetajal veel. Ma kaasasin töösse veel palju-palju õpetajaid, et küsida erinevaid arvamusi ja tagasisidet.
Vahepeal tekkis nii palju probleeme, osad asjad ei toiminud nii, nagu ma tahtsin. Iti-poisi nägemus teatud asjadest erines minu omast suuresti. Õpetajad olid mulle abiks nii struktuuri, kui tekstide koostamisel. Ma ei teinud ühtegi otsust ise. Igal sammul palusin kelleltki tagasisidet. Ma olen lihtsalt nii tänulik, et mind ümbritseb nii äge õpetajate võrgustik!
Aga siis juhtus nii, et oktoobri alguses teatas iti-poiss, et läheb kaheks nädalaks ära Tenerifele. Meil oli nii natuke veel teha! Iti-poiss arvas, et jõuame enne reisi valmis. Ma mõtlesin ka, et küll me jõuame! Kui kõik väga pingutame, siis jõuame! Oeh! Suur viga!
Töö läks veel intensiivsemaks. Iti-poiss muudkui toimetas ja mina katsetasin, kontrollisin…ja leidsin vigu ning lahendusi, millega ma rahul ei olnud. Soovisin, et ta muudatusi teeks. Tagantjärgi mõeldes, võib olla ma oleks pidanud teda rohkem kiitma nende asjade eest, millega ma väga rahul olin.
Ja siis selgus kurb tõsiasi. Pluginad, mida kasutasime, ei võimalda seda, mida mina tahtsin. Mina soovisin, et saaks märkida erinevaid kategooriaid (näiteks, kui ma panen üles keeleõppekaardid, mida saab kasutada nii eesti, vene, saksa kui rootsi keeles, siis ma saan märkida nii palju kategooriaid, kui soovin, aga kahjuks seda teha ei olnud võimalik).
Kell muudkui tiksus. Tenerife jõudis lähemale. Ainus võimalus seda probleemi lahendada, oli panna peale PRO. Iti-poiss küll hoiatas, et kui Pro peale panna, siis võib juhtuda, et see lööb tehtud töö paigast ära. Ma ei uskunud, et see saab nii hull olla ja ega meil ju muud varianti ei olnud ka. Pro peale! Ja siis käis põmaki! Kõik tehtud töö oli koheselt uperkuudis! Mul tuli nutt peale.
Platvormil oli nii palju erroreid ja minu soovinimekiri muudkui kasvas – ja siis see juhtus!
Iti-poisil sai villand! Tema tahtis teha basic platvormi, aga mina ajasin taga pixel perfecti (tema enda sõnad 🙂 )
Sellel rahmeldamisel ei olnud enam mõtet. Me ei oleks nagunii valmis jõudnud. Raske südamega ütlesin oktoobri lõpus iti-poisile, et paneme platvormi mõneks ajaks pausile. Jätkame siis, kui ta on puhkuselt tagasi.
1. novembril tuli Kristi Saare podcasti osa välja ja iti-poiss oli ka uue energiaga soojalt maalt tagasi. Töö jätkus!
Mõnes mõttes oli hea, et nii läks, sest sellel ajal, kui iti-poiss sooja päikese all peesitas, kutsusin mina õpetajaid platvormi testima. Platvorm ei olnud veel avalik, aga õpetajad said juba registreeruda, tooteid üles panna jne. Selle käigus tuli välja veel ports kitsaskohti.
Samas jällegi ma mäletan nii selgelt seda tunnet, kui esimesed õpetajad olid tooted üles pannud ja esileht nägi tooteid scrollides nii professionaalne ja ilus välja! See oli lihtsalt usukumatu tunne! Nii vinge asjaga saime hakkama!
Platvorm läks laivi 6.11.2023.
Kahe nädalaga oli platvormil üleval juba rohkem kui 300 toodet, platvormil tegutses pea 70 müüjat ja tellimusi oli tehtud umbes 350. Aasta lõpuks oli tooteid kokku umbes 500 ja müüjaid 100. Jaanuari lõpus oli juba 1000 toodet, veebruari keskel 1500, kuu aega hiljem aga 2000. Juulikuus jõudsime 3000 tooteni, novembris 4500 ja jaanuari alguses tõenäoliselt 5000 tooteni. Aastal 2024 tehti 14 299 tellimust. 31.12.2024 seisuga on platvormil 471 müüjat.
Mäletan, kui tegin esimesi väljamakseid. Appi, see oli nii mõnus tunne! Ise veel mõtlesin, et huvitav, kas ettevõtjatel ongi palgapäeval nii hea tunne. Väljamaksete summad kasvasid väga kiiresti. Kui algul tundusid 100-eurosed väljamaksed nii suured, siis nüüd teen juba 1000-euroseid väljamakseid.
Kui platvormi tegemine oli üsna töömahukas ja pingeline, siis ega tegelikult platvormi haldamine kuidagi pidi lihtsam ei ole. Kui siiani olen ma Tifest ikka nii vaimustuses olnud ja vahel ikka ei suuda uskuda, et ma sellise asjaga hakkama sain, siis umbes kuu aega tagasi oli esimene kord, kui tundsin, et ma enam ei taha. Ma ei jõua. Mulle ei meeldi.
Selleks, et platvormi automaatseks saada, tuli lisada väga palju liideseid ja pluginaid juurde. Esialgu võttis kogu see kupatus raamatupidajal ikka silme eest korralikult kirjuks. Õnneks saime platvormi raamatupidamisprogrammiga ühildatud – niivõrd kuivõrd. Osa tööd teeb ikkagi assistent käsitsi. Selleks, et mul vaimustus ikka säiliks, võtsin kaks assistenti veel tööle. Ma lihtsalt ei jõudnud seda kõike üksi hallata. Mul oli postkast koguaeg umbes, uute toodete järjekord venis igapäevaselt mitmekümnele, maksed ei ühildunud, reklaami ei jõudnud teha. No ja lisaks kõik muu jama! Mis jama? Näiteks ei ole klient tootega rahul, näiteks on tootes vead sees, näiteks on materjalidest osad lehed puudu, näiteks on vale materjal üldse failina kaasa pandud, näiteks pole faili üldse, näiteks link ei toimi, näiteks ei kinnita ma tooteid piisavalt kiiresti, näiteks on tootepiltidel vead sees, näiteks on tootepildid väga lohakalt tehtud, näteks on autoriõiguseseadust rikutud, näiteks on keegi kellegi teise materjaliga liiga sarnase materjali koostanud, näiteks soovitakse väljamakset isiklikule pangakontole, näiteks pannakse üles matemaatika tööleht ja kategooriaks märgitakse eesti keel või siis märgitakse igaks juhuks 10 erinevat kategooriat, näiteks ei leita allalaaditavaid materjale e-kirjast üles, näiteks sisestatakse üldsegi vale e-maili aadress ja siis ei saagi eeldada, et materjalid meili peale jõuavad, näiteks on toote pealkirjas ja kirjelduses vead sees, näiteks tuleb kiri küsimusega, millal tellitud digitaalsed materjalid pakiautomaati jõuavad jne jne jne. Huvitav ongi see, et kõigi nende probleemidega pöördutakse ju minu poole ja just kui arvatakse, et mina olen kõik need materjalid koostanud. Ma vabandan alati ette ja taha, sest mul päriselt ongi paha tunne, kui mõnes materjalis on vead sees või midagi on puudu. Kahjuks on inimesi väga erinevaid. Olen selle aja jooksul teinud tagasimakseid ja ühe poe isegi sulgenud. Aga kui võtta arvesse seda, et ühes kuus tehakse tuhandeid tellimusi, siis 99% tellimustega on kõik väga hästi! Loodan, et suurem osa kasutajatest on platvormiga rahul – nii ostjad, kui müüjad.
Kuhu edasi?
Kui ma mõtlen, mis kõik platvormile aastaga lisatud on – trükiste, muude toodete, koolituste osa, blogi, tagasiside koht, otsingukast ja mis mulle endale kõige rohkem meeldib ja mida ma veel üsna vähe kasutanud olen, on kindlasti videoloengute osa. Mul on nii hea meel, et platvorm võimaldab videoid otse platvormil vaadata. Järgmiseks aastaks on kindlasti planeeritud koolidele ja lasteaedadele tellimine lihtsamaks teha. See on ka hetkel üks suurimaid murekohti, sest praegu tulevad tellimused otse meilile. See tähendab, et mulle saadetakse näiteks 20 tootega nimekiri – minul tuleb iga toote jaoks link leida (lingi saan vaid siis, kui keegi on seda toodet varem tellinud, see tuleb mul varasematest tellimustest üles otsida. Kui keegi seda tellinud ei ole, siis tellin ise või palun müüjal eraldi lingiga saata). Seejärel tuleb kõik tooted raamatupidamisprogrammis eraldi arvele saada. Meeletult ajamahukas töö. Selle jaoks on mul ka assistent olemas.
Ja kui mõni veel mõtleb, et oi, platvormitasu 20% on nii kõrge, siis mina ise nii ei arva. Esiteks on platvormi haldamine väga ajamahukas ja teiseks maksan igakuiselt väga paljude erinevate pluginate, liideste, teenuste eest, et kõik nii ostjale kui müüjale võimalikult mugav oleks.
Ja mõtlen ka seda, et platvormil on nii palju tasuta materjale, mis mulle ega müüjatele mingit tasu ei too, aga nende tellimist tuleb mul ikkagi hallata.
Ja ka see arvamus, et õpetajad ei tohiks oma raha eest töölehti osta. Jah ja ei. Tife platvormilt saab ka väga palju tasuta materjale. Keegi aga on nende koostamiseks oma aega ja energiat kulutanud. Ja ma mõtlen ikka nii, et kui mul on näiteks pühapäeva õhtul valida, kas hakkan õpilastele esmaspäeva hommikuks mingit töölehte/mängu koostama või ostan selle 1 euro eest Tifest ning tänu millele saan koos oma perega rohkem aega veeta, siis … eks igaüks teebki oma valiku.
Nii. Ma paneks selle loomisloo nüüd lukku ja liiguks järgmise teema juurde.
Järgmine teema on tegelikult väga häiriv ja kui ma mõtlen tagasi aastatagusele ajale, siis see oli ikka väga stressirohke ja raske aeg. Mul tekkisid une- ja toitumishäired ning muud tervisehädad. Ma tundsin, et olen üksi ja mitte keegi mind ei aita. Ma olin šokis, et see oli üldse juhtunud ja hämmingus, et ka nii saab.
Ok. Alustan algusest.
Tife versus toolehedlastele
Oli 6. detsembri õhtu kl 20, kui Kaidy saatis mulle Instagrami sõnumi. Sõnumis olid kuvatõmmised ühest postitusest ja küsimus: „Oled juba näinud?“.
Ma ei saanud kohe aru. Keegi tegi täpselt samasuguse platvormi nagu Tife? Täpselt kuu pärast Tife valmissaamist? Mul hakkasid käed värisema. Minu kallis Tife! Ma olin sellega ju nii palju vaeva näinud! See oli ju nii eriline! Vähemalt minu jaoks! Lähemalt uurides aga selgus, et lisaks postituse kuvatõmmisele olid pildid ka tekstidest. Minu enda tekstid, aga teist värvi. Ma ei saanud aru. Ma ei saanud päriselt mitte millestki aru. Keegi oli minu tekstid oma platvormile kopeerinud? Sõna-sõnalt!? Mitte midagi ei olnud muudetud! Isegi minu armas kollane naerunägu, mille olin õpetajatele toodete ülespanemise juhise juurde lisanud. Ka see on sellel teisel veebilehel! Kes nii teeb? Päriselt? Mitte ainult tekstid ei olnud samad, vaid ka formaat ja tingimused olid samad (LHV ettevõtluskonto kasutamine, 15 euro eest müük, 20% platvormitasu jne).
Ja kui ma seda Facebooki postitust lugesin, kus siis tutvustati rõõmsalt uut platvormi…. tulid mul pisarad silma. „ÕPETAJAD JA LAPSEVANEMAD kellel on digitaalsed materjalid, tulge looge tasuta oma õppepood. Oleme rõõmsad tutvustamaks MINU TARK LAPS uut veebikeskkonda, mis on loodud spetsiaalselt selleks, et toetada laste õppimist, avastamist ja arengut“. Jne.
„Õppepood!“ See totakas sõna „õppepood!“ Ma mäletan, kui platvormi väljatöötamise ajal iti-poiss esimest korda „õppepoest“ rääkis, Ma hakkasin tookord naerma. Mis asi see veel on? ÕS-is sellist sõna ei olegi. Ajapikku harjusin selle sõnaga ära. Õppepood, siis õppepood! Ja nüüd seda sama „õppepoodi“ kasutab keegi teine ka! Sellisel viisil.
Minu esimene reaktsioon oli, et ma kirjutan sellele inimesele. Aga mida ma täpsemalt kirjutan? Kuule, miks sa minu tekste varastasid? Ja siis ta muudab mõned sõnad ära ja ongi kõik hästi?
Õnneks rahustas mu mees mu tol õhtul maha. Ta ütles, et ma ei kirjutaks, vaid otsiks abi. Ametlikult. Vahepeal jõudsin ka iti-poisile kirjutada ja oma muret kurta. Iti-poiss ütles, et see inimene oli umbes nädal tagasi ennast minu platvormil müüjaks registreerinud. Ehk siis tal oli väga hea ülevaade kõigest, mis platvormi sees toimus.
Tol ööl ma ei maganud. Ma lihtsalt ei suutnud seda uskuda!
Järgmisel päeval helistasin patendiametisse ja rääkisin kogu loo ära. Patendiametist öeldi, et tundub, et tegemist autoriõiguseseaduse rikkumisega ja soovitati pöörduda juristi poole, kes aitaks nõudekirja vormistada. Samal ajal sooviti ka kogu lugu meili peale koos kuvatõmmistega.
Kust ma juristi leian? Pöördusin ühe tuttava poole, teise poole, kuskilt abi ei saanud. Mäletan, et istusin üks päev tüdrukute toa põrandal ja lihtsalt guugeldasin erinevaid juriste, kes selle teemaga tegelevad. Üks ütles ära, teiselt ei saanud abi. Ma olin nii lootusetus seisus. Nutt oli kurgus. Ja nutt oli kurgus ka seetõttu, et samal ajal tuli igalt poolt reklaami uue platvormi kohta. Inimesed saatsid mulle pilte ja linke. Mul oli nii valus. Nii valus oli seda kõike pealt vaadata. Need on ju minu tekstid! Need on ju minu sõnad! Minu ideed! Kui palju vaeva ma olin nende tekstide koostamisega näinud. Mul ei tule kirjutamine lihtsalt. Kõik need tekstid olid erinevate õpetajate poolt üle kontrollitud ja vajadusel parandatud. Ja nüüd keegi tuli ja lihtsalt võttis need endale!
Nädal hiljem oli ikka selgusetus. Patendiamet ei olnud minu kirjale veel vastanud, juristi ma endale ei leidnud. Ma ei maganud ega söönud korralikult. Mul käisid öösiti vertigohood.
21. detsembril saabus Patendiametist vastus, kus oli kirjas, et platvormi idee ei ole kaitstud, aga autoriõigusega on kaitstud minu koostatud tekstid.
Ja tegelikult ei olnud kopeeritud ainult minu tekstid. Teist platvormi lähemalt uurides selgus, et näiteks ka õppeainete nimekiri oli sama. Näiteks oli mul mingil kummalisel põhjusel lisaks inglise, saksa ja vene keele lisatud hispaania keel. Oleks ju võinud olla soome või prantsuse keel, aga ma ei tea miks, olin just hispaania keele lisanud. Ka teisel platvormil oli just hispaania keel, mitte mõni teine võõrkeel. Kokkusattumus?
Registreerimisvorm oli ka põhimõtteliselt üks-ühele.
22. detsembril leidsin endale juristi. Just! Paar päeva enne jõule! Minu jõulud ja aastavahetus olid lihtsalt kohutavad! Kogu see teema ketras mul peas. Ma totakas muudkui käisin tema platvormil vaatamas, kui palju tal juba müüjaid on, kui palju tooteid tal on. Kõige rohkem oli mul kahju sellest, et osad Tife müüjad olid ka sinna müüma läinud. Nad ju ei teadnud seda lugu. Neile tekkis lihtsalt üks lisavõimalus oma materjalide müümiseks.
4. jaanuaril saadeti vastaspoolele nõudekiri. Nädal hiljem tuli vastus, kus oli kirjas, et vastaspoole väitel ei ole uus platvorm Tife järgi loodud ja avaldatud tekstid ei ole üks-ühele kopeeritud. Veebiplatvorm toolehedlastele.ee on loodud veebiplatvormi minutarklaps.ee põhjal.
For real?
Kahe platvormi võrdluse leiad siit.
minutarklaps.ee lehel on üks müüja. Tifes ja toolehedlastele on palju müüjaid. See on hoopis teine formaat. Iti-poiss tegi kõigi kolme veebilehe analüüsi ja tõi selgelt välja, et toolehedlastele ei ole minutarklaps veebilehe põhjal tehtud.
Ja tuletan meelde (kes tahab võib Facebookist järgi vaadata), siis mina panin ma esimesed digitaalsed materjalid müüki juba 2018. aastal (matemaatika ja keeleõppemängude kaardid), minutarklaps õppematerjalide vahendamine toimub alates 2021. aastast.
Eks ma ikka ju jälgisin seda veebilehte igapäevaselt. Ajasin ennast lihtsalt närvi. Ühel päeval märkasin, et teisel platvormil tehakse muudatusi. Minu tekstides asendati osad sõnad sünonüümidega, osad jäeti välja, osad asendati. Mõte jäi küll täpselt samaks, aga sõna-sõnalt enam ei olnud.
Toon mõned näited:
Tifes:
Autoriõiguse seaduse rikkumise korral tehakse Müüjale hoiatus. Korduva rikkumise korral Müüja konto kustutakse.
toolehedlastele:
Autentsuse rikkumise korral antakse Müüjale hoiatus autoriõiguse seaduse eiramise kohta. Juhul kui rikkumine kordub, kustutatakse Müüja konto.
Või näiteks:
Tifes:
Müüja on teadlik, et müügi pealt arvestatakse automaatselt maha 20% platvormitasu.
toolehedlastele:
Müüja on teadlik, et platvormitasuks arvestatakse automaatselt maha 20% müügist.
Geniaalne ju!
Ja kõige koomilisem on see, et vastaspool tõi vastulauses näiteid sellest, kuidas ma olin ise ka teiste tekste oma lehel kasutanud, näiteks raamatust “100 ideed õpetajale”! 😉 Kes veel ei tea, siis mina olengi selle raamatu autor!
17.01.2024
Tegin ettepaneku lahendada vaidlus autoriõiguste komisjonis või komisjoniväliselt tingimusel, et vastaspool tasub ühe kuu litsentsi ja õigusabikulud. Vastaspool soovis vaidlust lahendada autoriõiguste komisjonis.
Ja sinna see jäigi.
Ootasin ja ootasin.
Vahepeal ikka kirjutasin juristile ja küsisin. Mingi aeg lõpetasin kirjutamise ära, sest iga liigutuse eest esitati mulle ju arveid.
Siis tuli suvi…ikka selgust ei olnud. Õnneks kadus mul harjumus teist platvormi jälgida. Tundub, et see ei läinud tal nii hästi käima. Samas toimetas ta ikka ilusti rõõmsalt edasi.
Lõpuks kirjutasin oktoobrikuu lõpus ise otse autoriõiguse komisjoni ja sain vastuseks, et oi-oi, juhtus nii, et kirjad ei olnud välja läinud. Vastus olla saadetud juunikuu alguses.
Lepituskomisjon oli kokku saanud 15.05.2024 ja hakanud kahte platvormi võrdlema. Tuletan meelde, et pärast nõudekirja saamist jaanuarikuus hakati tekstides muudatusi tegema.
Saatsin tegelikult autoriõiguse komisjonile ka ajalindi koos kuvatõmmistega, aga ma ei tea, kas nad üldse seda vaatasid. Ju siis mitte!
Sest otsus oli järgmine: lepituskomisjonile esitatud materjalide pinnalt ei ole võimalik tuvastada õigusrikkumist ega selle puudumist. Seetõttu ei ole võimalik teha lepituskokkuleppe ettepanekut.
Seega on edasiseks menetluseks vajalik pool(t)el tellida erialaasjatundjalt vaidluse asjaolude selgitamiseks ekspertiis.
Vot nii!
Aaaa….ja eks ma sain natuke kurjaks ka ja väljendasin oma pahameelt. Sellele kirjale tuli vastuseks muuhulgas see:
“Kui teine pool on oma saidil midagi juba muutnud, siis on see, mida autoriõiguse seadus ütleb : lõpetada seaduserikkumine, toimunud.”
Muidugi on mul võimalus ka kohtusse pöörduda. Samas olen õigusabikuludeks juba üle 2000 euro maksnud. Sellest rahast olen ma ilma ja rohkem raha ma selle jama peale kulutada ei soovi. Ja nagu üks tuttav mulle üsna kohe alguses soovitas: Forget about her! Focus on growing your own platform!
Ja just seda ma olengi viimasel ajal teinud.
Samas nagu selline kibe maitse on ikkagi suus! Mida või keda see autoriõiguse seadus siis ikkagi kaitseb? Mind küll mitte!
Tänan, et lõpuni vastu pidasid! 🙂